Hamas: Saldırıları durdurmayan hiçbir anlaşmayı kabul etmeyeceğiz

Filistin’in Gazze Şeridi’ni yöneten Hamas’ın yetkililerinin yer aldığı heyet, İsrail’le ateşkes müzakereleri için Mısır’ın başkenti Kahire’ye gitti.

AA’nın Kahire el-İhbariye televizyondan aktardığı habere göre, “üst düzey bir kaynak” görüşmelere katılmak üzere yola çıkan Hamas heyetinin Kahire’ye ulaştığını söyledi.

Ateşkese yönelik yapılan yorumda, Mısır güvenlik heyetinin birçok anlaşmazlık noktasında uzlaşma formülüne ulaştığı ifade edildi.

Fransız haber ajansı AFP’ye konuşan ve ismi açıklanmayan bir Hamas yetkilisi, İsrail saldırılarının devam etmesinin ateşkes konusunda anlaşma sağlanmasını engellediğini belirtti.

Saldırın durması şartı olmayan hiçbir anlaşmayı kabul etmeyeceklerini dile getiren Hamas yetkilisi, “Gazze’ye saldırıların sonlandırılmasının açıkça yer almadığı bir anlaşmayı hiçbir şekilde kabul etmeyeceğiz” dedi.

İSRAİL: SALDIRILAR GEÇİCİ SÜRE DURSA DA REFAH’A SALDIRACAĞIZ

Times Of Israel gazetesine açıklama yapan bir İsrailli yetkili ise, Tel Aviv yönetiminin esir takası anlaşmasının bir parçası olarak hiçbir şekilde Gazze’deki saldırıları sonlandırmayı kabul etmeyeceğini söyledi.

İsrailli yetkili ayrıca, ülkesinin esir takasının bir parçası olarak geçici süreliğine saldırılara ara verse de vermese de Refah’a kara saldırısı gerçekleştireceğini belirtti.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x